Szczera prawda. Znikający czas.

Dziś na prawdę tylko kilka słów. Pod wpływem impulsu.

Po wczorajszym ciężkim dniu („czemu Tuptuś tak jęczy?!”), postanowiłam dziś zrobić mały eksperyment. Zabrzmi to jakbym była złą matką, ale dziś całkowicie mu się poświęciłam. Zwykle zerkam w tv, w telefon, staram się coś sprzątnąć, coś poprawić na meblach, no ciągle „coś”. A dziś każdą wolną chwilę spędziłam na rozmawianiu z nim (generalnie monolog i strojenie głupich minek, jego „tatatata”), bawieniu się z nim (siedząc z nim na podłodze przy wyłączonym telewizorze), karmieniu (wyglądając przez drzwi balkonu, a nie zerkając na bajki), dreptaniu trzymając za rączkę… Po drugim śniadanku poszliśmy na krótki noszono – chodzony spacer przed nasz blok. I wiecie co? Nie zabrałam ze sobą komórki. Tak, telefon został w domu. Zamiast tego miałam w ręce butelkę z piciem.

Co dostałam dziś w zamian? Coś cudownego. Szybkie zasypianie Nikosia w pierwszą i drugą drzemkę (która właśnie teraz trwa) i mnóstwo, mnóstwo fantastycznych uśmiechów i gestów. W tym jeden nowy – siedząc na moich kolanach chwyta moją twarz w obie rączki i daje buzi. Od rana się tym wzruszam. Jestem z siebie dumna. I jednocześnie sobą zasmucona. Bo przez to, że staram się robić wiele rzeczy na raz znika bezpowrotnie czas, który powinnam spędzić z synkiem. Zaraz wrócę do pracy i będę go miała jeszcze mniej. Każda z nas potrzebuje oddechu. Nie wiem czy tylko mnie tak trudno skupić się całkowicie na małym. Mimo wszystko dla takich dni jak dziś będę się starała. Dla niego.

Zrobione przy użyciu Lumia Selfie

Spróbujcie. Wyłączcie tv i odłóżcie telefon. Sprawdźcie jaka będzie nagroda.
Pozdrawiamy! :)

One thought on “Szczera prawda. Znikający czas.

  1. To na prawdę jest niesamowite.. i prawdziwe..
    Właśnie zrezygnowałam z dodatkowej pracy bo dostrzegłam że Mai mnie brakuje.. gdy jestem w domu wszystko jest inne i lepsze bo każda z nas ciągle się uśmiecha.. a ja tak jak i Ty często się też wzruszam..trzeba ustawić sobie priorytety bo czas umyka nam między palcami a dzieci na prawdę szybko rosną..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *