Każdy sukces niesie strach

Ktoś powiedział, że prawdziwa siła człowieka tkwi nie w uniesieniach, lecz w niewzruszonym spokoju. Jestem więc spokojna. Serce wybija nieco szybszy rytm. Staram się je jednak uspokoić. Kilka dni temu zaczęłam bowiem kroczyć po śladach własnych stóp sprzed roku. Mąż ze szczęścia miał łzy w oczach. Wieczorem modliłam się do Boga przez Kacperka i Adriana błagając by ta ścieżka była prosta, bez zakrętów. By tym razem się udało.

Sylwia Grzeszczak śpiewa, że każdy sukces niesie strach, a los prowadzi z nami flirt. Być może właśnie tak jest. Dlatego upuszczone łzy były przede wszystkim łzami radości. Jednak co któraś kropla spływała po policzku pełna przerażenia, strachu i obawy. Nie chcę o tym myśleć, nie chcę krakać, nie chcę wywoływać. Jednak gdzieś w środku odrobinę się boję. Że będzie powtórka… Będę się jednak z całych sił staram się myśleć, że szklanka nareszcie jest w połowie pełna.

Powiedziałam dziś mamie i babci. Miałam nie mówić. Jednak niedługo bardzo ciężki dla nas dzień. Pierwsze święto zmarłych z Okruszkiem w sercu. Pierwsze znicze dla naszego synka. Chciałam by one także miały nadzieję. Żeby myślały o naszym synku w niebie i jednocześnie wierzyły w cud… cud nowej Kropeczki, albo Kropka… Nie potrafię powstrzymać łez pisząc to. Czuję się taka zakręcona, przestraszona i szczęśliwa. Boję się myśleć, że będzie dobrze, choć tak bardzo tego pragnę. Żeby było dobrze.

Pragnę by ta jesień była początkiem naszego cudu.

Czy to już planowanie? Nadzieja? Nie chcę planować… Nie chcę oglądać pokoików dla dzieci, wózków, ubranek… nie chcę. Boję się zapeszyć jednym spojrzeniem.  Tyle się mówi o pozytywnym nastawieniu… Rano wstaję i uśmiecham się do siebie w lustrze. Robię delikatny makijaż. Poprawiam sobie nastrój. Wszystko by myśleć, że będzie dobrze. Sama już nie wiem. Mam mętlik w głowie. Staram się być spokojna i cierpliwa. Jeszcze 10 dni i zobaczę je na usg. Po raz pierwszy. Boże daj by było prawidłowo umiejscowione…


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *